Через погодні умови в аграріїв затягується посівна

Через погодні умови в аграріїв затягується посівна

Погодні умови впливають на посівну кампанію в Україні. Поки в одних областях ішли дощі, які не дозволяли вийти в поле, в інших стояла спека і аграрії навпаки — чекали вологи. Об этом сообщает utro.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

На велику кількість опадів та неможливість вчасно засіятись нарікають аграрії у ряді областей Західної, Центральної та Північної України — Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Чернівецькій та інших областях. У цих регіонах пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом. Декотрим господарствам це завадило вчасно засіяти сою, соняшник, кукурудзу. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади, — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зерно-бобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин — кореневої гнилі, борошнистої роси та септоріозу на зернових.

"Опадів дуже багато, не встигаємо ні сіяти, ні обробляти, ні вносити захист. Від запланованих посівів незасіяними залишилось відсотків 70 площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту — це безпосередній вплив на урожайність: вона може бути зниженою. В основному залишилось посіяти сою, частково — соняшник. Обробіток не встигаємо проводити на зернових, ріпаку", - розповідавє Михайло Клешір із Чернівецької області.

Деяким сільгоспвиробникам доводиться пересівати культури, оскільки сильні дощі їх змили.

"У багатьох, хто раніше посіяв, позмивало сходи, можливо потрібно буде пересівати, - розповідає директор ФГ «Барда-2007» Йосип Бомк, що у Хмельницькій області. - В одного товариша кілька гектарів сої змило повністю. Зараз дощу немає, то поки сіємо. Але в подальшому знов передають грози. Ми втрачаємо строки посіви сої, не знаю, коли ми маємо її посіяти."

Разом з тим на півдні та сході України — в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях — опади пройшли помірні. А в деяких районах Запорізької області впродовж місяця була посуха.

"У четвер на кінець-то пройшли дощі і ситуація поліпшилась. До дощів була напружена ситуація з яровими ячменями, горохом, бо все горіло. Добре, що хоч не було максимальних температур. Для нас цей дощ дуже бажаний", — розповідає директор ПП «Укрлітагро» Сергій Шарапов із Запорізької області.

За даними Укргідрометцентру з 27 квітня по 6 травня на Західній і Північній частині України випала місячна або навіть півторамісячна норма опадів. Така кількість вологи призводить до перезволоження верхніх шарів ґрунту та високої відносної вологості повітря.

Вечірні Вісті

...

Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/economy/1557737019-cherez-pogodni-umovi-v-agrariyiv-zatyaguetsya-posivna.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя